O nás

Pediatrie na Vlastní Kůži

MUDr. Alžběta Kouřimová

MUDr. Alžběta Kouřimová

Jelikož jsem studovala 2. lékařskou fakultu v Motole, k dětskému lékařství jsem měla vždy blízko. Po ukončení studia jsem nastoupila v rámci specializačního vzdělávání na Kliniku dětského a dorostového lékařství ve VFN. Následně jsem rok pracovala v ordinaci pediatra. Krátce po získání atestace (obor Praktický lékař pro děti a dorost) jsem otěhotněla a nyní si užívám pediatrii doma s 2 dětmi.

MUDr. Dominika Machová

MUDr. Dominika Machová

Studovala jsem na 1.LF v Praze a poté pracovala 3 roky na dětské klinice VFN. Nyní pracuji na minimální úvazek v ordinaci praktického lékaře a velmi pomalu se blížím k atestaci. Většinu času věnuji ale svým 2 dcerám.

MUDr. Jana Kümmel

MUDr. Jana Kümmel

Rodilá Budějčanda, která studovala v Plzni a pracovala na neonatologii v porodnici u Apolináře. Aktuálně na dovolené, která se vymyká všem definicím tohoto slova aneb dvě děti, které jsou nejroztomilejší, když spí.

MUDr. Eliška Schütznerová

MUDr. Eliška Schütznerová

Vystudovala jsem 1. lékařskou fakultu v Praze. Po studiu jsem pracovala 3 roky na dětské klinice VFN v Praze. Následně jsem pracovala dva roky jako dětský prakticky lékař v ordinaci. Mám atestaci z praktického dětského lékařství. Nyní jsem na rodičovské dovolené.

MUDr. Nicole Anteneová

MUDr. Nicole Anteneová

Vystudovala jsem 1. lékařskou fakultu v Praze a poté jsem necelé tři roky pracovala na dětské klinice VFN v Praze. V současné době se plně věnuji našemu synovi.

Image

Podcast tvořený 5 pediatričkami na mateřské je určený převážně pro rodiče, kteří si nejsou jisti v medicínských tématech.

Historie začala asi v lednu 2021, kdy se Alžběta s Dominikou procházely po pražském nábřeží s kočárky. Probíraly samozřejmě vše kolem dětí a obě se shodly, že informace o pediatrických tématech jsou pro rodiče často špatně a nepravdivě podávané. Alžběta vyprávěla, že na procházkách poslouchá podcasty, kde jsou často zdravotníci vykresleni jako "největší zlo" a že by to chtěla změnit. Dominika se pro nápad nadchla a tak se spolu dohodly, že vytvoří pediatrický podcast, který na trhu chybí.

Netrvalo to dlouho a obě zjistily, že jim podcast bere hodně času a nestíhají toho tolik, co by chtěly. Obě se shodly, že potřebují do týmu někoho nového a ideálně neonatologa. A kdo jiný by se na to hodil než Jana? Oslovily jí a ta se s nadšením přidala a začala obohacovat podcast novorozeneckými tématy.

Když Dominika zjistila, že bude mít druhé miminko, usoudila, že na podcast už nebude mít tolik času. A když se s druhým těhotenstvím přidala i Alžběta, dohodly jsme se, že musíme někoho přibrat. Oslovily jsme tedy Nicole a Elišku a náš podcastový tým se zase rozrostl.